Nemanji Đorđeviću nagrada Francuske akademije

Izvor: Akter, 19.Nov.2015, 11:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemanji Đorđeviću nagrada Francuske akademije

Srpskom umetniku mlađe generacije u Parizu, Nemanji Mati Đorđeviću, sinoć je uručena nagrada za crtež Francuske Akademije lepih umetnosti "Pri Pjer David Vel"

Mate Đorđević oko godinu dana boravi i stvara u Parizu, a izlagao je radove u sali Vojvotkinje od Kaena, u Palati Francuskog instituta, odnosno sedištu Francuske Akademije, nakon čega je i dobio nagradu i postao prvi Srbin laureat fondacije Pjer >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << David Vel.

Taj umetnik polovinom ove godine ušao je u uži krug za prestižnu nagradu fonda Antoane Marin.

Zbog zapaženih rezultata, Đorđević će u gradu Usi na Marni, na svečanosti "Dan Srbije" predstavljati srpsko slikarstvo zajedno sa srpskim i francuskim akademikom Vladimirom Veličkovićem i umetnikom Slobodanom Pavlovićem, najavili su organizatori.

Zajedno sa drugim mladim autorima iz Srbije, Đorđević će učestvovati na grupnoj izložbi u Parizu, pod nazivom "Budućnost srpske umetnosti", koja će biti otvorena 10. decembra u umetničkoj galeriji "Evropa".

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.