Francuska, uhapšen muškarac sa oružjem u Diznilendu

Izvor: RTS, 28.Jan.2016, 19:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Francuska, uhapšen muškarac sa oružjem u Diznilendu

Francuska policija je saopštila da je u zabavnom parku Diznilend u blizini Pariza uhapšen muškarac u čijoj su torbi pronađeni dva komada vatrenog oružja, kutija municije i Kuran.
On je uhapšen pošto se oglasio detektor metala na ulazu u hotel "Njujork" u okviru kompleksa Diznilenda, objavio je Rojters.
Osim dva pištolja, muškarac je u torbi imao i kutiju municije, kao i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Kuran, objavila je televizija RTL.
Prema navodima izvora, uhapšeni je 28-godišnjak evropskog porekla, dok francuski mediji navode da on ima prebivalište u Parizu.
Uhapšeni je u hotelu "Njujork" u Diznilendu rezervisao dvokrevetnu sobu, a prema navodima hotelskog osoblja, sa njim je bila jedna žena, za koju Rojters kaže da je takođe uhapšena.
Policija je blokirala područje oko automobila kojim je muškarac stigao do hotela, objavio je list Figaro.
Uhapšeni muškarac nije odranije poznat francuskim bezbednosnim službama, a možda je imao i saučesnika.
Portparolka kompanije "Evrodizni" izjavila je da zasad nema nikakvih informacija o hapšenju.
U Francuskoj je na snazi vanredno stanje, uvedeno nakon što su u novembru u Parizu islamistički militanti i bombaši-samoubice izvršili niz napada, u kojima je ubijeno 130 ljudi.
Pogledaj vesti o: Nju Jork

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Pariz: Uhapšen muškarac sa oružjem i Kuranom

Izvor: Akter, 28.Jan.2016

Francuska policija saopštila je danas da je u zabavnom parku "Diznilend" u blizini Pariza uhapšen muškarac u čijoj su torbi pronađeni dva komada vatrenog oružja, kutija municije i Kuran..On je uhapšen pošto se oglasio detektor metala na ulazu u hotel "NJujork" u okviru kompleksa "Diznilenda",...

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.