U Hrvatskoj se već venčalo šest gej parova

Izvor: Mondo, 19.Sep.2014, 13:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Hrvatskoj se već venčalo šest gej parova

Prvo gej venčanje održano je i u Splitu čime se broj gej brakova kod naših komšija popeo na šest.

Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock

Dvojica muškaraca juče su u splitskom Matičnom uredu, uz porodicu i bliski krug prijatelja, rekli "DA", jedan drugome, potvrdili su za "Index.hr" matičari.

"Uskoro ćemo imati još jedno venčanje, a imamo i jednu najavu", kažu u opštini >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << dodajući kako je sve prošlo u redu te da je bilo baš lepo.

Prvo gej venčanje u Hrvatskoj održano je 5. septembra u Zagrebu, a prisustvovao mu je i ministar Bauk koji je paru poklonio - kravate. Potom je održano još tri venčanja u Zagrebu i jedno u Dubrovniku.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.