Marko Kraljević i Musa Kesedžija u gej porniću

Izvor: Kurir, 04.Mar.2014, 08:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marko Kraljević i Musa Kesedžija u gej porniću

Gej aktivista napraviće snimak u kojem će glavni likovi biti junaci epske narodne pesme

Azdejković stavlja istorijske ličnosti u pornić. I to gej.

Srpska porno-industrija postaće bogatija za još jedan film. Gej aktivista Predrag Azdejković najavio je snimanje pornića u kome će glavni akteri biti Marko Kraljević i >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Musa Kesedžija, junaci čuvene epske narodne pesme.

- Želim da snimim gej pornić Marko Karaljajević i Musa Kresadžija - napisao je Azdejković na svom profilu na Fejsbuku.

Još ništa ne otkriva

Urednik magazina Optimist i borac za ljudska prva nije želeo da otkriva detalje o svom filmu, gde i kada će biti snimljen, kao ni o glumcima koje će angažovati za ulogu Srbina i Turčina.

- Povlačim se iz medija - rekao je Peđa za Kurir odbijajući svaki razgovor na temu filma.

Predsednik Obraza Mladen Obradović jedini je bio raspoložen da komentariše vest o tome da će Srbija uskoro dobiti gej porno-film inspirisan svojom tradicijom.

- Čega se pametan stidi, time se lud ponosi. Zalažemo se za donošenje zakona kao u Rusiji o zabrani LGBT propagande - rekao je Obradović.

Marko Kraljević, pravog imena Marko Mrnjavčević, rođen je oko 1355. godine na teritoriji današnje zapadne Makedonije. Njegov otac bio je srpski kralj Vukašin Mrnjavčević, a majka Elena. Vladao je od 1371. do 1395. u kraju oko Prilepa. Izrastao je u mitsku figuru i tako postao junak u narodnim pripovetkama. U narodnim pričama on je zaštitnik i spasilac hrišćanstva za vreme otomanske okupacije Balkana. U stvarnosti je bio turski vazal, a poginuo je u bici na Rovinama.

Susret u filmu

Naša istorija nikad nije zabeležila susret između Marka Kraljevića i Muse Kesedžije. U epskim pesmama ostalo je zabeleženo da su obojica voleli žene, da piju „vina i rakije“, jašu konje i vešto su baratali buzdovanom. Do njihovog susreta doći će u filmu, a kakav će biti epilog, ostaje nam da sačekamo premijeru.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.