Izvor: Akter, 28.Sep.2014, 18:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LSV: Pred sud izvesti i finansijere huligana
LSV pozdravila je to što je danas Parada ponosa održana u Beogradu, ali je ukazala da se nasilnicima i njihovim inspiratorima mora suditi
LSV je u saopštenju ukazala da "jedini način da se Srbija jednom trajno izbori s nasiljem i organizovanim nacionalnističkim i ekstremističkim grupama jeste da budu izvedene pred lice pravde, zajedno sa svojim političkim inspiratorima, mentorima, finansijerima i nalogodavcima".
LSV dodaje da je "jako važno" što je >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << država danas uspela da omogući poštovanje sopstvenog Ustava, da garantuje bezbednost građana i njihovo pravo na slobodno okupljanje.
"I jako je dobro što, za razliku od nekih ranijih godina, Beograd nije razlupan, niti su mu ulice krvave", piše u saopštenju.
LSV je ocenila da ostaje utisak da, uprkos paljenju gradskog autobusa, bacanju dimnih bombi na zgradu B92 i napadima na policiju, "ostaje jak utisak da horde huligana danas nisu izašle na ulicu".
"Bez namere da umanjimo rad, organizaciju i rezultat MUP-a, činjenica je da su strateški organizovane i usmerene horde huligana, kao po komandi, ove godine izostale s barikada. Zato je pravo pitanje za sve eksperte, a naročito Ivicu Dačića koji je na čelu MUP-a proveo šest godina, kako je sve to ove godine izostalo? Da li je hordama sada neko rekao da se ne pojave?", piše u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Parada ponosa
LSV: Pred sud izvesti i finansijere i nalogodavce huligana
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 28.Sep.2014
Liga sociajldemokrata Vojvodine (LSV) pozdravila je to što je danas Parada ponosa održana u Beogradu i što prošla bez ozbiljnijih incidenata, ali je ukazala da se nasilnicima i njihovim inspiratorima mora suditi...LSV je u saopštenju ukazala da "jedini način da se Srbija jednom trajno izbori s...
















