Zrenjaninskim pčelarima po 100.000 RSD

Izvor: B92, 09.Jul.2018, 16:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zrenjaninskim pčelarima po 100.000 RSD

Zrenjanin -- Gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić potpisao je ugovore sa 30 pčelara na osnovu konkursa za dodelu sredstava za nabavku pčelinjih društava i košnica.

Za to je iz gradskog budžeta izdvojeno tri miliona dinara.

Gradonačelnik je izrazio zadovoljstvo što je program mera za podršku pčelarima, koji je pokrenut prošle godine, naišao na izuzetno interesovanje proizvođača >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << meda, a kako je naveo, moguće je da će biti raspisan još jedan konkurs, od dva miliona dinara.

Kako je objasnio, po tom konkursu regiostrovano poljoprivredno gazdinstvo dobija po 100.000 dinara koje kroz košnice, konkretno, pet košnica u roku od pet godina, vraća gradu, a one će biti deljene pre svega mladim poljoprivrednicima.

Na konkursu ove godine mogli su učestvovali pčelari koji imaju do 30 košnica.
Pogledaj vesti o: Zrenjanin

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.