Izvor: Blic, 12.Feb.2012, 18:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vatrogasci spasili beskućnika kod Niša
Beskućnik Milorad Ognjenović spašen je od smrzavanja akcijom niških vatrogasaca i radnika opštine Palilula.
Akcije je započeta nako što je kontakt centru Palilule Nišlija Lazar Pevčić dojavio da se u blizini njegove vikendice gde čuva pčele, nalazi čovek bez ogreva i hrane i da je životno ugrožen.
Mobilni tim Uprave Gradske opštine Palilula koga su činili Slavoljub Ćirić i Nataša Pećić-Kostadinović, sa ekipom za Vanredne situacije Vatrogasnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << doma i lekarima Hitne pomoći krenuli su na opisanu lokaciju u naselju Kovanluk, nedaleko od Novog groblja.
Sa glavnog puta, po rečima Slavoljuba Ćirića, do brvnare u kojoj se, odsečen od sveta, nalazio Milorad Ognjenović, prešli su oko 250 metara po snegu visine 80 centimetara. Ognjenović je zatečen bez elementarnih uslova za život, sa promrzlinama, lagano obučen, higijenski zapušten bez ličnih dokumenata. On je predat prihvatnoj stanici Gerontološkog centra.









