Post: Osama bin Laden planirao atentat na Obamu

Izvor: Blic, 16.Mar.2012, 19:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Post": Osama bin Laden planirao atentat na Obamu

Vođa Al Kaide Osama bin Laden planirao je, neposredno pre nego što je likvidiran, ubistvo američkog predsednika Baraka Obame i šefa CIA Dejvida Petreusa, piše "Vašington post".

U tekstu koji je označen kao ekskluzivan, pozivajući se na dokumenta otkrivena u Bil Ladenovom skrovištu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vašingtonski dnevnik navodi njegove reči da je Obama vođa nevernika i da bi njegovo ubistvo obezglavilo SAD, jer bi ga zamenio Džozef Bajden, koji je potpuno nepripremljen za predsedničku funkciju.

Čovek koji je trebalo da ubije Obamu i Petreusa je pakistanski terorista Ilaja Kašmiri, navodi "Post" i dodaje da je plan bio da se obori avion u kome bi se nalazili čelni ljudi Amerike.

"Molim te pitaj brata Ilaja da me obavesti o preduzetim koracima", stoji u poruci vođe Al Kaide svom prvom posilnom Atajhu Abd al Rahmaniju. Plan nikada nije sproveden u delo, pošto je Osama ubijen u maju prošle godine a Kašmiri mesec dana kasnije.

List navodi i da je Bin Laden bio zabrinut zbog medijske slike o Al Kaidi među muslimanima, i da je predlagao da teroristička organizacija promeni ime.

Vođa Al Kaide je takođe zamerio pojedinim lokalnim vođama na akcijama u kojima su ubijani muslimani u džamijama i zatražio da se izbegavaju civilne žrtve među njima, jer to šteti pokretu.

To su velike greške i ne sme se dozvoliti prolivanje muslimanske krvi a oni koji su to učinili treba da budu kažnjeni, navodi se u dokumentima do kojih je došao "Post".

Bin Laden je do kraja svog života planirao još jedan veliki napad na Ameriku, čemu se protivio njegov zamenik Ajman al Zavahiri, smatrajući da je bolja taktika da se uništavaju američke snage u Iraku, Avganistanu i drugim oblastima gde se nalaze.

Povezane vesti: Bin Ladena izdala njegova žena? Vikiliks: Pakistanska vojska znala gde je Bin Laden Pakistanske snage srušile Bin Ladenovu vilu Snage bezbednosti ruše kuću Osame Bin Ladena Ovogodišnji budžetski deficit SAD 1,1 bilion dolara

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

BIN LADEN PLANIRAO ATENTAT NA OBAMU?

Izvor: Kurir, 16.Mar.2012

Vođa Al Kaide pre nego što je likvidiran, planirao da ubije američkog predsednika i šefa CIA Dejvida Petreusa..VAŠINGTON - Vođa Al Kaide Osama bin Laden planirao je, neposredno pre nego što je likvidiran, ubistvo američkog predsednika Baraka Obame i šefa CIA Dejvida Petreusa, piše Vašington...

Nastavak na Kurir...

Vašington post: Osama bin Laden planirao atentat na Obamu

Izvor: Nezavisne Novine, 16.Mar.2012

VAŠINGTON - Vođa Al Kaide Osama bin Laden planirao je, neposredno prije nego što je likvidiran, ubistvo američkog predsjednika Baraka Obame i šefa CIA Dejvida Petreusa, piše "Vašington post".

Nastavak na Nezavisne Novine...

Washington Post: Osama bin Laden planirao atentat na Obamu

Izvor: SEEbiz.eu, 17.Mar.2012, 11:14

WASHINGTON - Washingtonski dnevnik navodi njegove riječi da je Obama vođa nevjernika i da bi njegovo ubojstvo obezglavilo SAD, jer bi ga zamijenio Joe Biden, koji je potpuno nepripremljen za predsjedničku funkciju.

Nastavak na SEEbiz.eu...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.