Marić: Srbija spremna da se zaštiti

Izvor: B92, 04.Maj.2011, 09:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marić: Srbija spremna da se zaštiti

Beograd -- Pomoćnik ministra policije Predrag Marić izjavio da su u Srbiji pojačane policijske snage oko diplomatskih predstavništava i ambasada.

Prema njegovim rečima, danonoćno dežuraju i pripadnici Sektora MUP-a za vanredne situacije.

"Naša zemlja je spremna da se zaštiti od eventualnih terorističkih napada posle ubistva vođe Al Kaide Osame bin Ladena", rekao je Marić za "Novosti".
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Na pitanje koliko je realno da naša zemlja bude na neki način izložena terorističkim akcijama, Marić je odgovorio da "za nas ne može da bude iznenađenja".

"Sve službe su u pripravnosti. Pripremili smo se i za takvu vrstu mogućih napada", dodao je Marić.

On je kazao da "nadležne državne službe prate situaciju u zemlji i okruženju - one imaju jasne procene rizika i opasnosti, i na osnovu toga preduzimaju neophodne mere zaštite".

Marić ja najavio da će se sledećeg meseca, pred poslanicima Skupštine Srbije, naći predlog Nacionalne strategije zaštite u vanrednim situacijama - požarima, poplavama, zemljotresima, klizištima, hemijskim akcidentima i terorističkim akcijama.

"Ovaj strateški važan akt trebalo bi da u narednih pet godina definiše sve rizike pred kojima bi mogla da se nađe naša zemlja, ali i način kako se sa njima boriti", kazao je Marić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.