Izvor: Nezavisne Novine, 28.Jul.2016, 13:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusi otputovali u Rio: Isinbajeva nosi zastavu

Olimpijski tim Rusije otputovao je u Rio de Žaneiro nakon što su desetine sportista isključene sa Olimpijskih igara zbog navoda o dopingu.

Članovi tima Rusije poletjeli su čarter letom sa moskovskog aerodroma Šeremetjevo, dan nakon svečanog ispraćaja i susreta sa predsjednikom Vladimirom Putinom.

Više od 100 ruskih sportista, iz prvobitnog tima od njih 387, suspendovale su međunarodne sportske federacije, a većina njih smatra da su nepravedno >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << isključeni sa Olimpijskih igara.

"Siguran sam da ćemo biti pobjednici", rekao je predsjednik Olimpijskog tima Aleksandar Žukov, što su sportisti ispratili aplauzom.

Rukometašica Ana Šen obećala je da će se u Riju boriti i za one sportiste koji su suspendovani.

"Danas, kao nikada ranije, moramo da ostanemo ujedinjeni i da postanemo porodica", rekao je odbojkaš Sergej Tetjuhin prije polijetanja za Brazil.

Barjaktar ruskog tima mogla bi da bude Jelena Isinbajeva, koja kao atletičarka nema pravo nastupa na Igrama u Riju.

"Razgovarao sam sa Lenom i ponudio joj da nosi zastavu na ceremoniji otvaranja. Znam da će joj biti teško to da uradi, a onda sa strane gleda ostale kako se takmiče", rekao je njen trener Jevgeni Trofimov.

Od 68 ruskih atletičara koji su izborili nastup u Riju pravo nastupa ima samo skakačica u dalj Darja Klišina, jer je živjela i trenirala u SAD u posljednje tri godine.

Olimpijske igre počinju 5. a završavaju de 21. avgusta.

(B92)
Pogledaj vesti o: Moskva,   Vladimir Putin

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.