Prva medalja otišla u Poljsku

Izvor: DobreVesti.rs, 17.Avg.2014, 15:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NANKING - Agata Novak, strelac iz Poljske osvojila je zlatnu medalju prvog dana streljačkih takmičenja na drugim letnjim Olimpijskim igrama mladih u Nankingu u Kini sa 196,9 krugova. Srebro je pripalo Ruskinji Margariti Lomovoj sa 194,7 krugova, dok je bronzu osvojilia Ming Jun Kim (Koreja) sa 175,4 kruga.

Pred poslednji hitac Lomova je imala prednost u odnosu na Poljakinju od pola kruga (186,7:186,2). Poslednjim metkom Ruskinja je, međutim pogodila 7,7 krugova, Novakova 10,7 i  zlato je otišlo u Poljsku! Medalje je uručio predsednik Međunarodne federacije streljačkih sportova (ISSF) Olegario Vaskez Ranja (Meksiko).
Pre finala, koje je vredelo 372 kruga, najbolja je bila  Ji Ksiu Teh iz Singapura sa 382...