Izvor: N1 televizija, 01.Jul.2016, 19:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OI: Spreman Arojo, spreman SK!
Srbija je sjajno odradila pripremne utakmice uoči kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre koji 4. jula počinje u Beogradu. Dve pobede nad Francuskom i pobeda nad Grčkom, ulivaju nadu, da će puleni Saleta Đorđevića uspeti da se izbore za plamsan u Brazil.
Rivali na putu ka prvom mestu koje jedino donosi mestio u Riju su Angola, Portoriko, Češka, Letonija i Japan. Na program su tri turnira. >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Igraju se u Beogradu, Manili i Torinu da borbe za Olimpijske igre možete da pratite na Sport Klubu.
U poslednjoj kontrolnoj utakmici uoči olimpijskog kvalifikacionog turnira u Torinu i Beogradu , Italija je pobedila Portoriko 83:70 (21:16, 19:13, 24:18, 19:23). "Azuri" su bili daleko bolji tokom većeg dela utakmica i da nije bilo opuštanja u poslednjoj četvrtini, razlika bi na kraju bila daleko veća od konačnih "+13". U Portoriku, prvom rivalu Srbije u “Kombank arena”, najbolji je bio Karlos Arojo sa dabl, dabl učinkom. Prošle sezone igrač Barselone, ubacio je 12 poena i zabeležio deset asistencija. Pratio ga je Renaldo Balkman sa 12 poena i pet skokova.
Portorikanci u subotu stižu u glavni grad Srbije, a u ponedeljak će odmeriti snage sa "orlovima". U grupi sa Angolom, mnogi upravo Srbiju i Portoriko vide u polufinalu i kasnije u finalu, odnosno odlučujućoj utakmici za plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.
Beograd:
Grupa A: Srbija, Portoriko, Angola
Grupa B: Japan, Letonija, Češka
Torino:
Grupa A: Grčka, Meksiko, Iran
Grupa B: Tunis, Hrvatska, Italija
Manila:
Grupa A: Turska, Senegal, Kanada
Grupa B: Francuska, Novi Zeland, Filipini
Olimpijske kvalifikacije igraju se od 4. do 9. jula. Podsećamo još jednom utaikmice momožete da pratite na Sport Klubu.











