Maksimovićevoj srebro na MI

Izvor: DobreVesti.rs, 24.Jun.2013, 18:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MERSIN - Ivana Maksimović, olimpijska vicešampionka iz Londona, strelac Novog Beograda Ušća, osvojila je srbrnu medalju na Mediteranskim igrama u Mersinu u Turskoj u gađanju vazdušnom puškom sa 207 krugova. Pobedila je Italijanka Petra Zublasink sa 207,4 kruga, dok je bronza pripala Emili Evesku (Francuska) sa 186,7 krugova.

Druga srpska predstavnica  Andrea Arsović je završila na sedmom mestu u finalu sa 101,3 kruga.
Ovo je treća medalja i druga srebrna,  srpskih strelaca na MI. Prvog dana takmičenja srebrni trofej osvojila je Zorana Arunović, a bronzani Damir Mikec, oboje...