Izvor: HotSport.rs, 21.Jan.2016, 16:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ATLETIKA: Mo Farah cilja zlato u polumaratonu
Dvostruki Olimpijski šampion Mo Farah konkurisaće po prvi put u svojoj karijeri za tim Velike Britanije na Svetskom prvenstvu u polumaratonu.
Trka će biti održana u Kardifu 26. marta, a organizatori su ubeđeni da će učešće poznatog asa doprineti atraktivnosti takmičenja.
– Biće ovo dobra prilika da osvojim još jednu svetsku titulu. Znam da je konkurencija neverovatna jer mnogo atletičara treniraju specijalno za ovaj događaj, tako da očekujem tešku trku, >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << rekao je Farah za BBC.
Atletičar, rodom iz Somalije, veruje da će prvenstvo u Velsu biti odlična priprema za Olimpijske igre, gde će braniti zlatne medelje iz Londona, u trkama na 5000 metara, kao i dvostruko dužoj deonici.
– Moj primarni cilj su Olimpiske igre u Avgustu, ali ova trka će biti sjajna prilika da izgradim samopouzdanje pre povratka na atletsku stazu tokom leta, objasnio je vladajući evropski i britanski rekorder u polumaratonu.
Pripremio: Miloš Ristanović
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre, Svetsko prvenstvo
















