Vaterpolistima bronza na OI!

Izvor: Večernje novosti, 12.Avg.2012, 18:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ISKOVALI su naši vaterpolisti bronzanu medalju u nemogućim okolnostima, boreći se sa sobom, sa vrhunskim protivnikom i očajnim sudijama. Nemogući uslovi za mnoge, ali ne i za naše večne sportske heroje. Fascinantnim preokretom u poslednjoj četvrtini, sa kondicionim trenerom u ulozi selektora, reprezentacija Srbije pobedila je Crnu Goru u utakmici za treće mesto (12:11) i ukrasila našu londonsku misiju četvrtom medaljom na Olimpijskim igrama.Činilo se početkom poslednje četvrtine da su snovi o odličju potopljeni. Crnogorci su imali tri gola prednosti, blagonaklone sudije i ogromno samopouzdanje. Iz mraka „delfini“ su odjednom ugledali svetlo i zaputili se ka njemu, kao da su samo oni mogli da procene da je i dalje u njihovom domašaju. Filipović je probudio drugove sa dva projektila, snalažljivi Nikić od odbitka učvrstio nadu, a kapiten Udovičić 55 sekundi pre kraja, gotovo u magnovenju, kompletirao seriju 4:0, kojom su naši uspeli da pobegnu sa dna provalije.MILICA SREĆNE RUKE PODRŠKU vaterpolistima sa tribina su pružili premijer Srbije Ivica Dačić, ministarka sporta Alisa Marić, zlatna u tekvondu Milica Mandić, srebrna u streljaštvu Ivana Maksimović, Milorad Čavić, Jasna Šekarić, Damir Mikec, kompletno rukovodstvo OKS s predsednikom Vladom Divcem na čelu.ramu u bazenu pratili su nestvarni gafovi sudija, posebno Italijana Kaputija. Crveni karton više je bio u njegovoj ruci nego u džepu. Smenjivala su se isključenja Duška Pijetlovića, Dejana Udovičića, njegovog pomoćnika Dejana Stanojevića, Vanje Udovičića... Prvi šut za produžetak odbranio je Soro, drugi i treći stative njegovog gola.- Ništa nisam rekao posle polufinala, jer nisam hteo da narušim mir u ekipi. Sramota je kakvo smo suđenje imali u poslednje dve utakmice - dao je na kraju sebi oduška Dejan Udovičić. - Ni u tome nije problem. Ako pružimo maksimum, ako smo spokojni kada sebe pogledamo u oči, zadovoljni smo bez obzira na mesto koje osvojimo.Kada je sirena prekratila muke našeg „osakaćenog“ tima, proključala je voda u bazenu, izbacujući gejzire emocija. Osvojena medalja nije ona kojoj su se nadali, ali je količina radosti bila ista kao i da su postali olimpijski šampioni. Na trenutke, činilo se i veća...Izajve selektora vaterpolo reprezentacije Srbije pročitajte OVDECRNA GORA - SRBIJA 11:12VATERPOLO arena. Gledalaca: 5.000. Sudije: Kaputi (Italija) i Stavridis (Grčka). Igrač više: Crna Gora 12 (6), Srbija 13 (7). Dva igrača više: Crna Gora 2 (1). Peterci: Crna Gora 3 (3), Srbija 2 (2).CRNA GORA: Šefik, Brguljan 1, Pasković, Petrović, Drašković, Radović, Mlađan Janović 1, Nikola Janović 2 (1), Ivović 3 (2), Zloković 2, Gojković, Jokić 2, Šćepanović.SRBIJA: Soro, Šaponjić, Gocić 1, Udovičić 1, Mandić, Duško Pijetlović 2, Nikić 2, Aleksić, Rađen 1, Filipović 3 (1), Prlainović 1 (1), Mitrović 1, Gojko Pijtelović. Po četvrtinama: 2:3, 3:1, 3:4, 1:4.Izjave selektora Crne Gore i Vladimir Gojković pročitajte OVDEIzjave vaterpolista Srbije pročitajteOVDE-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ČETVRTA ČETVRTINA (4:1)Posle šuta Gojkovića lopta pogađa stativu, ali i srpski vaterpolisti u narednom napadu brzopleto završavaju akciju sa igračem više, dok Crnogorci iz peterca dolaze do 11:8. Sa igračem više Filipović postiže gol za minus dva, a posle kontrafaula na obe strane, gol postiže Nikić za 11:10 na 4.38 do kraja meča.FIlip Filipović fenomenalnim lobom donis izjednačenje na 1.41 pre kraja. Pre toga srpski vaterpolisti dva puta su uspeli da se odbrane sa igračem manje, ali su isto tako i tri napada prokockali.Vanja Udovičić postiže gol za 12:11 55 sekundi pre kraja meča.U dramatičnoj završnici Crna Gora je 11 sekundi pre kraja imala igrača više, ali su dva šuta Crnogoraca završila na okviru gola. Srbija je bronzana na OI!TREĆA ČETVRTINA (4:5)Dobre odbrane obe selekcije u uvodnim minutima trećeg perioda. Posle dva minuta igre ni jedan tim nije uspeo da uputi šut ka golu. Posle gola Predraga Jokića Crna Gora dolazi do najveće prednosti koji je neka ekipa imala u dosadašnjem toku meča 6:4, 3. minut. Međutim, brzo Srbi to neutrališu preko Duška Pijetlovića, koji je zatresao mrežu Šćepanovića u napadu sa igračem više.Ponovo sa igračem više, Rađen postiže gol sa izjednačenje. Ivović je precizan iz peterca, Crna Gora ponovo vodi tri i po minuta pre odlaska na poslednji mini odmor. Iz iste situacije Filipović daje gol za novo izjednačenje - 7:7, 5. minut. Novi gol Jokić, koji je ekspresno iskoristio prednost igrača više. Sa čovekom više u bazenu, Pijetlović daje gol na aistenciju Rađena. Samo što su uspeli da odbrane napad sa igračem manje i pošli u kontru, sudije sude "delfinima" kontrafaul, a Crnogorci potom sa dva igrača više postižu gol. Rađen je isključen sa pravom zamene.U poslednjem minutu trećeg perioda Crna Gora golom iz peterca dolazi do 10:8. Vaterpolisti Srbije u napadu sa igračem više 20 sekundi pre kraja trećeg kvartala ne postižu gol i u poslednju deonicu ulaze sa dva gola zaostatka.DRUGA ČETVRTINA (1:3)Kao i na početku prvog perioda, Crbija promašuje napad, a Crna Gora sa igračem više, preko Zlokovića dolazi do gola - 3:3, 2. minut. Živko Gocić postiže prvi gol na meču, za novu minimalnu prednost Srba, koji su iskoristili napad sa igračem više.Posle drugog isključenja Filipovića, Ivović postiže gol za izjednačenje - 4:4, 3.minut. Vaterpolisti Srbije u napadu sa čovekom više pogađaju prečku, da bi Janović preciznim udarcem sa distance vratio minimalnu prednost Crnoj Gori. Nekoliko napada promašile su obe selekcije, da bi na dva minuta pre poluvremena Crna Gora, posle isključenja Gocića dobila priliku da uveća prednost.Ipak, izabranici Dejana Udovičića uspeli su da se odbrane, tačnije, Prlainović je izblokirao šut Crnogoraca, da bi i srpski vaterpolisti u potom promašili napad u kojem su bili brojčano jači. PRVA ČETVRTINA (3:2)Prvi napad na meču propustili su Srbi, da bi Crnogorci sa igračem više došli do prednosti preko Zlokovića. Izjednačenje Srbiji donosi Prlainović golom iz peterca. Brguljan, ponovo sa igračem biše, dovodi Crnu Goru u novu prednost. Nikić postiže gol za 2:2 u 4. minutu prvog perioda. Uspeli su srpski vatrerpolisti da se odbrane sa dva igrača manje u bazenu, da bi u narednom napadu to golom kaznio Mitrović. Imali su "delfini" nekoliko napada do kraja prve deonice da povećaju prednost, ali se na prvi mini odmor otišlo minimalnom prednošću Srbije.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre,   London

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.