Atletici treba još zvezda

Izvor: B92, 01.Avg.2011, 15:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Atletici treba još zvezda"

Svetski rekorder u maratonu Etiopljanin Hajle Gebreselasije ocenio je da današnja atletika nema dovoljno zvezda koje bi taj sport učinile još popularnijim.

Gebreselasije je punih osamnaest godina, otkako je osvojio prvu svetsku titulu na Mundijalu u Štutgartu 1993, u samom vrhu svetske atletike.

"Činjenica je da ljudi dolaze na stadione pre svega, da bi gledali Bolta. Zbog toga nam je u atletici potrebno da imamo još atletičara takvog ranga. Imamo Bekelea, Isinbajevu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali treba nam još takvih zvezda", rekao je on.

Tridesetosmogodišnji Gebreselasije osvojio je dve zlatne olimpijske medalje, 1996. u Atlanti i 2000. u Sidneju, kao i četiri titule prvaka sveta u trci na 10.000 metara.

Slavni Etiopljanin je oborio svetski rekord u maratonu rezultatom 2:03,59 sata u septembru 2008. u. Berlinu.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.