Izvor: Blic, 29.Jun.2009, 09:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaplenili šest taksija vozačima bez papira

Gradski saobraćajni inspektori su, uz asistenciju policije, zaplenili šest vozila taksistima jer nisu imali propisanu dokumentaciju i poslali ih na parking „Parking servisa", gde će ostati sve do okončanja postupka pred sudijom za prekršaje.



Inspektori ističu da će akcija oduzimanja vozila posebno biti pojačana pred „Egzit" kako bi se suzbila pojava da nelegalni taksisti posetiocima festivala naplaćuju i po 10 puta skuplju vožnju.

U inspekciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << navode da su prva vozila oduzeta mahom taksistima koji su ih iznajmljivali u udruženjima, a da prethodno nisu polagali ni ispit iz poznavanja grada.

- Ne pridajemo posebno pažnju firmi, jer su kod skoro svih preduzeća primećeni isti propusti. Vozila koja su kupovala od lizing kuća, preduzeća iznajmljuju za oko 2.000 dinara dnevno ljudima koji ne samo da nisu imali svu dokumentaciju nego pojedinci nisu bili ni na ispitu iz poznavanja grada - kaže šef gradske inspekcije Željko Radulović.

On dodaje da su inspektori u prethodna dva meseca upozoravali preduzeća na to da moraju da regulišu način iznajmljivanja vozila i da ih ne smeju ustupati vozačima bez taksi legitimacije.

- Čuli smo da su nekima oduzeli vozila i iznenadili se. Nadamo se da neće to biti „populistička mera" koja će trajati samo mesec dana. Sumnjao sam da će raditi, ali su me za sada demantovali - kaže Dragan Jurković, taksista „Vojvođana".

Taksista „Belog taksija" Sava Živanić kaže da i u njegovom preduzeću načelno podržavaju akciju.

- Trudimo se da svi koji iznajme vozilo imaju dokumenta, ali se dešava da automobile uzmu i oni koji nemaju sve potrebne papire. Nama je zato problem što inspekcija ne kažnjava samo vozača, nego posredno i preduzeće zaplenom vozila. Glavna zamerka je što se ne dozvoljava da bude više vozača po jednom vozilu i sva taksi preduzeća bi trebalo uskoro da izađu pred grad sa zahtevom da se taj deo odluke promeni - navodi Živanić.

Vozila na parkingu do naplate kazne

- Zaplenjena vozila će biti na parkingu „Parking servisa" dok se ne završi postupak kod sudije za prekršaje. Kazna za taksiste je od 10.000 do 50.000 dinara, i čak postoji mogućnost da se vozilo oduzme ako kazna ne bude plaćena. Zato ćemo i lizing kuće upoznati sa svim tim, jer su automobili zapravo njihovo vlasništvo. Odlučili smo da sa ulica uklonimo sve koji ne rade u skladu sa propisima, što je, prema našim procenama, bar 500-600 taksija - kaže načelnik gradske inspekcije Željko Radulović.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.