Izvor: Radio 021, 29.Avg.2020, 10:59

Vučić: Najmanje nezaposlenih u istoriji Srbije, od 1878.

Predsednik Aleksandar Vučić poručio je penzionerima da budu spokojni, jer penzije ne samo da će biti sigurne i redovne, već i povećane i to, kako je istakao, ne beznačajno povećane.

Takođe, najavio je da će država tražiti da se uveća minimalna zarada u 2021. godini i da će pomoći poslodavcima kroz uvećanje neoporezivog dela osnovice, kako ne bi počeli da otpuštaju radnike.

"Verujem da će >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << svi biti zadovoljni", dodao je.

"Nadam se da će država moći da pomogne poslodavcima bar za dve trećine povećanja minimalca", naveo je Vučić dodajući da država, ipak, ne može da udovolji "pustim snovima" pojedinih poslodavaca.

Ukazao je da je "Srbija u drugom kvartalu spustila nezaposlenost na ispod 7,5 odsto, što je istorijski minimum, na nivou najrazvijenijih zemalja". Kaže da će to biti zvanično saopšteno u ponedeljak i da je po tome Srbija prvi put, i to u doba korone, iznad proseka evropskih zemalja i na nivou onih najrazvijenijih po tom pitanju.

"Nikad manje nezaposlenih nismo imali u istoriji Srbije, ne od devedesete prošlog veka, već od 1878. godine", rekao je Vučić, napomenuvši da tada nije postojala Evrostat metodologija.

Objašnjava da se to dogodilo "zato što su mere države bile ciljane i pametno osmišljene i napravile izuzetan efekat, kako kaže MMF".

Naveo je da penzioneri mogu da budu sigurni da će penzije biti redovne i podsetio da je usvojen švajcarski model uvećanja na osnovu kojeg će i biti uvećane penzije.

Autor: Tanjug

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.