Izvor: Radio 021, 25.Jan.2018, 23:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Venecuela proterala španskog ambasadora "zbog mešanja"
Venecuela je odlučila da naloži španskom ambasadoru Hesusu Silvi Fernandezu da napusti tu zemlju, optuživši ga za mešanje Španije u unutrašnja pitanja.
Venecuela je odlučila da naloži španskom ambasadoru Hesusu Silvi Fernandezu da napusti tu zemlju optuživši ga za mešanje Španije u unutrašnja pitanja.
Ministar spoljnih poslova Venecuele Horhe Areza naveo je u pisanoj izjavi da je Venecuela proglasila španskog ambasadora nepoželjnom osobom (persona non >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << grata).
Španija je među članicama EU koje su ranije ove nedelje uvele sankcije visokim zvaničnicima Venecuele, navela je agencija AP.
Venecuelu potresa duboka politička i ekonomska kriza. Ta zemlja je podeljena između Madurovih pristalica i liberalne opozicije koja je organizovala proteste.
Venecuela je u decembru proterala diplomate Kanade i Brazila.
Autor: Beta















