Izvor: Radio 021, 07.Avg.2017, 17:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vadi se mulj iz kanala Dunav-Tisa-Dunav
Iz kanala Bečej-Bogojevo i Vrbas-Bezdan biće izvađeno oko 160.000 kubika milja, a radovi na tome će iznositi blizu 60 miliona dinara.
Kako je saopštilo preduzeće "Vode Vojvodine", od marta ove godine sprovode se radovi na izmuljenju kanala Dunav-Tisa-Dunav.
"Plovni bageri će raditi na spoju kanala Bečej-Bogojevo i reke Tise, kao i na Trianglu Prigrevice odakle bi trebalo da se izvadi još 100.000 kubika nanosa. Izmuljenje plovnim bagerima koštaće oko 100 >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << miliona dinara. Takođe, predviđeno je i suvozemno izmuljenje koje podrazumeva izmuljenje kanala sa obale i to na nekoliko deonica. Radovi na izmuljenju završeni su na delu Kikindskog kanala u dužini od dva kilometra", navode u "Vodama Vojvodine".
U ovom preduzeću dodaju da se na kanalau Vrbas-Bezdan trenutno izmuljuje 11 kilometara kanala između Crvenke i Sivca. Na kanalu Jegrička izmuljuje se kompletan profil kanala u dužini od 10 kilometara, a do kraja godine biće izmuljena još jedna deonica Jegričke. Radovi na suvozemnom izmuljavanja, kako navode, koštaće oko 120 miliona dinara.
Autor: 021.rs







