U Pekingu održan marš Besmrtni puk

Izvor: Radio 021, 07.Maj.2016, 13:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Pekingu održan marš "Besmrtni puk"

Marš "Besmrtni puk", kojim se odaje počast poginulima u Drugom svetskom ratu, danas je prvi put održana u glavnom gradu Kine.

Marš je organizovan u parku Nanguan, blizu Ruskog kulturnog centra u Pekingu. Vlasti su dozvolile da u maršu učestvuje samo 50 ljudi, prenosi Sputnjik.

Učesnici marša su prošetali kroz park noseći fotografije svojih rođaka koji su se borili u ratu i pevajući pesme o Drugom svetskom ratu. Organizatori su delili trake sa likom Svetog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Đorđa, koji se nalazi na grbu Rusije, simbolišući doprinos Sovjetskog Saveza pobedi saveznika u Drugom svetskom ratu.

"Besmrtni puk" se u Rusiji i drugim zemljama održava na Dan pobede nad nacističkom Nemačkom, 9. maja. U maršu potomci poginulih u ratu nose njihove fotografije.

U Rusiji je u toj manifestaciji prošle godine učestvovalo oko 12 miliona ljudi. Ove godine komemorativni marševi će biti organizovani i u SAD, Kanadi, Nemačkoj, Francuskoj, Velikoj Britnaiji, Španiji, Švajcarskoj, Češkoj, Estoniji, Letoniji, Litvaniji i drugim zemljama.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.