Škotska do 2032. proteruje benzince i dizelaše

Izvor: Radio 021, 10.Sep.2017, 16:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Škotska do 2032. proteruje benzince i dizelaše

Vlada Škotske je saopštila da do 2032. godine planira iz saobraćaja da isključi nove automobile i kombije na benzin i dizel.

Premijerka Škotske Nikola Stordžen predstavila je vladin plan u kojem je predložila, kako se navodi, "masivno širenje" električnih stanica za punjenje automobila. Vlada će navodno pokrenuti pilot projekte kojima će podsticati potrošače na kupovinu električnih automobila.

Autoput A9 napraviće tako da bude prvi koji je u potpunosti >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << opremljen za električne automobile.

Premijerka je istakla i kako će se biti otvoren Fond za inovacije putem kojeg će se tragati za rešenjima koja bi trebalo da olakšaju punjenje električnih automobila u mestima guste naseljenosti.

Autor: Agencije

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.