Sedmica na ispitu nije krivično delo

Izvor: Blic, 21.Feb.2011, 01:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sedmica na ispitu nije krivično delo

NOVI SAD - Niti sam uzimala novac od studenata niti sam to činila na mestu načelnice virusologije u Institutu za javno zdravlje i nije mi jasno na osnovu čega je protiv mene podignuta prijava za “zloupotrebu službenog položaja”. Jako mi je teško što se moje ime ovako blati – izjavila je juče “Blicu” redovna profesorka Medicinskog fakulteta i načelnica Sektora za virusologiju Instituta za javno zdravlje Vojvodine, dr Vera Jerant Patić.

Profesorka se tereti da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je "omogućavala pojedinim studentima da polože ispite iako nisu zadovoljili odgovarajuće kriterijume”.

Dobitnica brojnih priznanja

Dr Vera Jerant Pajtić je dobitnica Oktobarske nagrade Novog Sada za prvi udžbenik virusologije 1995. godine, a 2002. godine dobila je zvanje eksperta iz tri grane medicine – virusologije, imunologije i mikrobiologije. Redovan je član Medicinske akademije i direktor Influenca centra Svetske zdravstvene ogranizacije za našu zemlju. Dobitnik je i nagrade za životno delo.

- Kolega dr Aleksandar Milovančev me je zvao i pitao da li bih izašla u susret jednoj studentkinji da dođe kod mene na konsultacije. Devojka je bila na konsultacijama kao što dolaze i ostali studenti. Polagala je ispit 11. juna, a ispit iz mikrobiologije podeljen je u devet delova i ne ispitujem samo ja. Roditelji su kazali da se devojka bojala druge profesorke, dr Gordane Bojić, kod koje je i polagala ispit, ali nije mogla da bira jer je bila poslednja na spisku - navodi profesorka Patić i napominje da je ta studentkinja dobila ocenu sedam i da na osnovu proseka iz svih devet delova mikrobiologije ne vidi kako je ta sedmica krivično delo.

Ispitni rok je trajao do početka jula. Studenti koji imaju primedbe podnose prijavu u roku od 36 sati, što ova devojka nije učinila.

- U oktobru je sa mnom obavljen razgovor u vezi s tim ispitom i s tom devojkom. Shvatila sam da je u pitanju prosvetna inspekcija, a tek kasnije mi je rečeno da je to policija. Tada su i roditelji dali izjave - priča profesorka Patić.

Ona smatra da je u pitanju nameštaljka i da "neko želi da okalja njeno ime”.

- Mene ceo Novi Sad zna, ovo je za mene kao da su me streljali - kaže dr Patić.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.