Izvor: Radio 021, 09.Avg.2019, 16:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sam sebi ispisivao uvredljive grafite
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srednjobosanskog kantona (SBK), potvrdilo je za Radio Slobodna Evropa da je čovek koja je prijavio da je na njegovoj imovini u Gornjem Vakufu/Uskoplju neko ispisao uvredljive grafiti, u stvari sam napisao grafite na nekoliko automobila i kuća u tom gradu.
"Osoba A.P., rođena 1987. godine, priznala je da je sama ispisala grafite s iscrtanim krstovima i porukama, kao što su 'Nož, žica, Srebrenica', 'Balije', 'Neće ostati balija'", saopštio >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << je MUP SBK, ne navodeći puno ime počinioca.
Mediji u BiH preneli su da se radi o stanovniku ovog grada Adisu Pokviću, koji je početkom nedelje i u medijima davao izjave da su na njegovoj imovini ispisani uvredljivi grafiti i osuđivao te postupke.
"Po kompletiranju predmeta protiv počinioca će biti podnet izveštaj o počinjenom krivičnom delu „Izazivanje međunacionalne, rasne i verske mržnje, razdora ili netrpeljivost" iz člana 163 stav 1. Krivičnog zakona Federacije BiH“, saopštio je MUP.
Autor: FoNet
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.












