Izvor: Radio 021, 22.Mar.2021, 13:18

Sadiće se 3.000 sadnica bresta u blizini deponije u Novom Sadu

Radnici "Gradskog zelenila" u petak će zasaditi 3.000 sadnica bresta u blizini Gradske deponije, a povodom obeležavanja Svetskog dana šuma (21. mart) i Svetskog dana voda (22. mart).

Sadnice su donirale "Vode Vojvodine", navode u Gradskoj upravi za zaštitu životne sredine i dodaju da je cilj jačanje svesti zajednice o značaju sađenja drveća u urbanim područjima i podsećanja o vitalnom značaju vode za očuvanje ljudskog zdravlja.

"Šume predstavljaju dragoceni >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << prirodni resurs od izuzetnog značaja za čoveka, ali i za ukupni biodiverzitet. Obnavljanje šumskih ekosistema i povećavanje teritorije pod šumom jedan je od osnovnih preduslova za očuvanje zdrave životne sredine i opstanak života kakav poznajemo, jer šume u najvećoj meri utiču na kvalitet vazduha, na vodni resurs i kvalitet zemljišta. Neprocenjivi značaj vode za živi svet i važnost njenog odgovornog korišćenja, posebno je značajno sa stanovišta klimatskih promena i njihovog uticaja na vodni resurs. Voda je najdragoceniji prirodni resurs i praktično predstavlja uslov opstanka života na Zemlji. Na području Srbije se poslednjih godina javljaju učestale suše, ali i poplave, posebno na manjim i srednjim vodotocima, nanoseći pritom veliku štetu kako u ekološkom tako i u ekonomskom smislu. Pošumljavanje, obnavljanje pašnjaka i močvara predstavljaju prirodna održiva rešenja koja mogu da ublaže efekte klimatskih promena i doprinesu unapređenju zdravlja ljudi", poručuju u Gradskoj upravi za zaštitu životne sredine.

Autor: 021.rs

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...



Povezane vesti

Sadnja 3.000 sadnica bresta u blizini deponije

Izvor: NoviSad.com, 23.Mar.2021, 10:00

Radnici „Gradskog zelenila“ u petak će zasaditi 3.000 sadnica bresta u blizini Gradske deponije, a povodom obeležavanja Svetskog dana šuma (21. mart) i Svetskog dana voda (22. mart)..

Nastavak na NoviSad.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.