Sa taštom krijumčario veštačke zube

Izvor: Radio 021, 25.Jan.2018, 18:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sa taštom krijumčario veštačke zube

Carinici su na Horgošu zaplenili čak 600 setova akrilnih veštačkih zuba, a prekšiocima preti novčana kazna.

Kako se navodi u saopštenju, u sredu popodne na ulazu u zemlju je radi redovne kontrole zaustavljen automobil marke "bmv" mađarskih registarskih oznaka, koji se našao u traci za putnike koji nemaju ništa da prijave za carinjenje.

U automobilu se nalazilo dvoje putnika, vozač 35-godišnji administrator iz Mađarske i njegova tašta, državljanka Srbije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Oni su carinicima rekli da iz Budimpešte idu ka Subotici i da sa sobom nose samo svoje lične stvari.

Carinici su bili zatečeni kada su otkrili da se u prtljažniku, u dva kofera, ali i iza njih, nalazi čak 600 setova akrilnih veštačkih zuba.

Reč je o 100 kutija koje sadrže po šest setova zuba marke "goldent" nemačkog proizvođača.

Na pitanje zašto ih nije prijavio, vozač je pokušao da se opravda rekavši da je u pitanju škart roba, ali su mu carinici objasnili da ga to ne opravdava, navedeno je u saopštenju.

Veštački zubi su privremeno zadržani, a prekršiocu preti novčana kazna u iznosu od jednostruke do čak četvorostruke vrednosti neprijavljene robe.

Autor: Tanjug

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.