Izvor: Radio 021, 15.Jan.2018, 18:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Raspisan konkurs za 152 stana za izbeglice u Futogu
Grad Novi Sad raspisao je konkurs za rešavanje stambenog pitanja izbeglih lica, davanjem u zakup 152 stana.
Ovi stanovi će se graditi u Futogu, a deo su Regionalnog programa stambenog zbrinjavanja, koji zajedno sprovode Banka za razvoj Saveta Evrope, donatori, Komesarijat za izbeglice i migracije Srbije i Jedinica za upravljanje projektima, kao i lokalne samouprave.
Konkursna dokumentacija se može preuzeti sa sajta Grada.
Podsetimo da je Novi Sad pre dve >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << nedelje završio konkurs za podelu 276 stanova u Veterniku, nakon skoro dvogodišnjeg konkursa. Gradnja tih stanova će uskoro početi i očekuje se da će se krajem 2019. godine novi vlasnici useliti u njih.
Predstavnici lokalne vlasti su prilikom prezentacije rezultata konkursa za Veternik naveli da sve osobe koje su se našle ispod crte treba da se prijave na konkurs za stanove u Futogu.
Inače, pored ovih stanova, Grad očekuje i da će u skorijoj budućnosti dobiti konačne potvrde za gradnju još 70 stanova u Veterniku, tako da bi do 2020. godine 471 izbeglička porodica u Novom Sadu trebalo da bude stambeno zbrinuta.
Autor: 021.rs
Raspisan konkurs za 152 stana za izbeglice u Futogu
Izvor: NoviSad.com, 15.Jan.2018
Grad Novi Sad raspisao je danas konkurs za rešavanje stambenog pitanja izbeglih lica, davanjem u zakup 152 stana, sa mogućnošću njihovog otkupa. Rok za podnošenje prijave sa potrebnim dokazima je 14. februar 2018. godine..














