Radanović pušten posle saslušavanja

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Dec.2008, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radanović pušten posle saslušavanja

NOVI SAD - Javno preduzeće "Vode Vojvodine" saopštilo je večeras da je direktor tog preduzeća Branislav Radanović pušten iz pritvora nakon saslušanja u Specijalnom sudu za organizovani kriminal.

Radanović je priveden zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj, u vezi sa zakupom zemljišta i radova na izmuljenju kanala Begej kod uliva u Tisu.

Kako je navedeno u saopštenju, istražni organi su preuzeli svu dokumentaciju koja se odnosi na taj predmet, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << a zaposleni u tom javnom preduzeću, koji su neposredno bili angažovani u tom poslu, dali su izjave.

Radanović i Zoran Stojačić, predsednik Jedriličarskog kluba "Sportal", uhapšeni su u sredu zbog sumnje za zloupotrebu službenog položaja i pomaganja u tom krivičnom delu, u nastavku istrage o zloupotrebama koje su izvršili predsednik opštine Zrenjanin Goran Knežević i drugi članovi organizovane kriminalne grupe.

U saopštenju MUP-a je navedeno da je zloupotrebom svog položaja Radanović oštetio "Vode Vojvodine" za više od 11 miliona dinara.

Kako navode "Vode Vojvodine, Jedriličarsko-nautički klub "Sportal", čiji je osnivač i predsednik Stojačić, zakupilo je vodoprivredno zemljište u nameri da izgradi marinu na kanalu Begej.

To zemljište je preduzeću "Sportal" dato pod važećim uslovima za sve zakupce na teritoriji Vojvodine i po cenama utvrđenim Odlukom o visini naknada za korišćenje vodoprivrednih objekata i vršenje drugih usluga.

U saopštenju je precizirano da je, u okviru radova na području koje je zakupio "Sportal", plovnim bagerom izmuljeno 13.000 kubika mulja, a suvozemni bager je radio svega 44 sata.

Radove na izmuljenju vodotokova nemaju pravo da obavljaju treća lica nego isključivo "Vode Vojvodine" i oni spadaju u redovan trošak održavanja vodotokova pa to javno preduzeće često, na zahtev korisnika plovnih puteva, izlaze na teren i o svom trošku izmuljavaju nanose.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vode Vojvodine: Direktor pušten iz pritvora

Izvor: Mondo, 12.Dec.2008

Javno vodoprivredno preduzeće Vode Vojvodine saopštilo je danas da je direktor tog preduzeća Branislav Radanović pušten u četvrtak uveče iz pritvora i navelo da je on oslobođen optužbi za zloupotrebu službenog položaja.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.