Pucaće na one koji namerno pale vatru u šumi

Izvor: Radio 021, 05.Avg.2017, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pucaće na one koji namerno pale vatru u šumi

Vojni zvaničnik u indonežanskoj provinciji Džambi rekao je da je naredio da na svakog ko namerno pali vatru u šumskim oblastima, bude pucano iz vatrenog oružja.

To je naređeno u trenutku kada se vlasti bore sa mnogobrojnim požarima u regionu.

"Cilj je da se to jednom stavi do znanja ljudima, koji su mnogo puta već upozoreni. Cilj je da pokažemo da smo odlučni i ozbiljni", rekao je pukovnik Refrizal, komandant snaga za borbu protiv šumskih požara u Džambiju. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Refrizal je napomenuo da će njegov nalog biti izvršen "odgovorno".

Indonežanski mediji su preneli da su i vlasti u susednoj provinciji Južna Sumatra izdale isti nalog.

Pet indonežanskih provincija proglasilo je vanredno stanje zbog šumskih požara, saopštila je Indonežanska agencija za vanredne situacije (BNPB), a broj požara se u mnogim oblastima povećao tokom protekle nedelje.

Autor: Tanjug

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.