Izvor: RTS, 25.Apr.2009, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Provalnik u hramu SPC-a u Petrovaradinu
Nepoznata osoba provalila je u hram apostola Pavla Srpske pravoslavne crkve u Petrovaradinu i tom prilikom napravila štetu, saopštila je novosadska policija.
U noći između 23. i 24. aprila, osoba nepoznatog identiteta provalila je u hram apostola Pavla Srpske pravoslavne crkve u Petrovaradinu, navodi se u saopštenju novosadske policije.
Provalnik je pobacao sveće i cveće u unutrašnjosti hrama, razbio flaše sa vinom i oštetio ikonu Vaskrsenja Hristovog ispred >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << oltara.
Policija radi na rasvetljavanju svih okolnosti ovog događaja koji je nadležni tužilac okvalifikovao kao uništavanje i oštećenje tuđih stvari.
Crkva svetog apostola Pavla nalazi se u podgrađu Petrovaradinske tvrđave u severoistočnom krilu Vojne bolnice.
Sagrađena je 1922. godine za potrebe puka vojske Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca.





