Propao prvi tender za uređenje Kineske četvrti

Izvor: Radio 021, 12.Sep.2018, 09:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Propao prvi tender za uređenje Kineske četvrti

Uređenje javnih površina u Kineskoj četvrti, za šta je iz republičkog budžeta opredeljeno 250 miliona dinara, odloženo je za neko vreme jer nije uspela prva javna nabavka.

Tender je obustavljen, jer jedini ponuđač koji se javio nije dostavio ispravnu dokumentaciju. Kako se navodi u obrazloženju Uprave za građevinsko zemljište i investicije u koji je 021.rs imao uvid, preduzeće "MN" iz Loznice nije u predmet i predračun radova uvrstilo izmene koje se odnose na saobraćajne >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << površine, zbog čega je ponuda odbijena.

Ova firma je ponudu poslala u zajedničkoj ponudi sa JKP "Put" i "Energotehnika - Južna Bačka" iz Novog Sada i "SGR Geopremer" iz Loznice. Njihova ponuđena cena za radove je bila tek malo viša od 207 miliona dinara, sa rokom izvođenja od 250 kalendarskih dana. Kako je procenjena vrednost radova, bez PDV-a, 210 miliona dinara verovatno bi dobili posao da su imali ispravnu dokumentaciju.

Pošto je novac za radove već prosleđen Novom Sadu iz tekuće budžetske rezerve Srbije, očekuje se da UGZI vrlo brzo raspiše novi tender za radove u Kineskoj četvrti.

Prema planu, uređenje javnih površina u Kineskoj četvrti podrazumeva izgradnju puteva i pešačkih staza, postavljanje cevovoda za vodu i kanalizaciju, gradnju pumpnih stanica za otpadne vode, putnu i spoljnu rasvetu, kao i pejzažno uređenje zelenih površina. Više o ovom projektu pročitajte OVDE.

Autor: 021.rs

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...



Povezane vesti

NS: Ništa od uređenja Kineske četvrti

Izvor: B92, 12.Sep.2018

Novi Sad -- Uređenje javnih površina u Kineskoj četvrti u Novom Sadu odloženo je na neko vreme, jer nije uspela prva javna nabavka, javio je lokalni Radio 021...Kako se navodi, tender je obustavljen jer jedini ponuđač koji se javio nije dostavio ispravnu dokumentaciju...U obrazloženju Uprave za...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.