
Izvor: Radio 021, 06.Avg.2016, 20:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pronađeno Direrovo delo iz 16. veka
Državna galerija u Štutgartu povratila je graviru u bronzi velikog nemačkog renesansnog slikara Albrehta Direra, izrađenu u 16. veku, koja je pronađena u jednoj antikvarnici u francuskom gradu Sarburu, saopšteno je iz Galerije.
Delo "Anđeo kruniše Bogorodicu", naslikano 1520. godine, nađeno je zahvaljujući jednom penzionisanom francuskom arheologu koji je graviru slučajno otkrio u jednoj antikvarnici, rekla je portparolka Galerije Anet Frankenberger.
On je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << na poleđini gravire primetio pečat Državne galerije u Štutgartu i otišao u banku podataka o nestalim umetničkim delima, gde je saznao da je gravira izgubljena krajem Drugog svetskog rata. Prema rečima Frankenbergerove, Direrovo delo nađeno je u dobrom stanju jer je "verovatno" bilo uvijeno u papir, a pre nego što je ponuđeno na prodaju, bilo je u vlasništvu nekadašnjeg zamenika gradonačelnika Sarbura. Ona je rekla da se još ne zna kada će gravira biti ponovo izložena za javnost.
Albreht Direr (1471 - 1528) bio je nemački renesansni slikar, grafičar i teoretičar umetnosti. Njegovi najpoznatiji bakrorezi su "Đavo i smrt", "Melanholija" i "Sveti Jeronim u ćeliji", a poznat je i po autoportretima i oltarskim slikama.
Autor: Agencije