Izvor: Radio 021, 30.Maj.2017, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predstava "Od raja, do beznjenice" 7. juna u atrijumu Muzeja Vojvodine
Predstava "Od raja, do beznjenice" biće izvedena u sredu, 7. juna, u 18 sati u atrijumu Muzeja Vojvodine.
Od raja, do beznjenice (beznjenica, Lazina kovanica - život bez nje) je uzbudljiva, intrigantna, emotivna priča o odnosu najvećeg pesnika srpske književnosti Laze Kostića i mlade, učene, prelepe Lenke Dunđerski, kćeri jednog od najbogatijih Srba Austro-Ugarske carevine - Lazara Dunđerskog.
Ljubav Laze Kostića prema Lenki Dunđerskoj ovekovečena je pesmom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Santa Maria della Salute... A da li je Lenka volela Lazu, 29 godina starijeg pesnika? Šta je osećala prema njemu? Zašto se Laza oženio Julijanom Palanački? Šta je uzrok smrti Lenke Dunđerski (umrla u Beču, u 25 godini života)? O svemu tome i još ponečemu u predstavi Od raja do beznjenice.. .
Kuriozitet ove predstave je što se izvodi isključivo u dvorcima, palatama i zdanjima od kulturno - istorijskog značaja.
Predstava je deo šireg projekta pod nazivom Čudesni svet Dunđerskih kojim se široj javnosti predočava graditeljsko, ekonomsko i humano nasleđe ove vojvođanske porodice, poreklom iz Hercegovine.
Izvedba u Muzeju Vojvodine biće prva u eksterijeru, u dvorištu ovog zdanja (u slučaju lošeg vremena predstava će se izvesti u foajeu Muzeja).
Sve informacije kao i rezervacije karata mogu se dobiti putem telefona 063/75-41-563.
Autor: 021.rs






