Izvor: Radio 021, 26.Jul.2020, 23:12

Požar u centralnom Portugalu gasi 700 vatrogasaca, jedan poginuo

Više od 700 vatrogasaca bori se sa vatrenom stihijom koja je još sinoć zahvatila centralni deo Portugala.

Dvadesetjednogodišnji vatrogasac je poginuo, a šestorica su povređena u saobraćajnoj nesreći dok su obavljali svoj zadatak.

Jaki vetrovi umanjuju napore da se požar ugasi.

Požar je izbio u okolini Oleirosa juče popodne, ali se proširio na još dve susedne oblasti, zbog čega je jedan broj ljudi preventivno evakuisan.

Prema rečima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << upravnika jedne od oblasti zahvaćene požarom, nekoliko seoskih kuća zahvatio je plamen, ali je još rano reći koliko vremena će im biti potrebno da požar bude pod kontrolom.

Prema podacima EU, Portugal je zemlja koja je najviše pogođena požarima svake godine, a jedan od najvećih u toj regiji bio je u junu 2017. godine kada je poginulo 66 osoba, a povređeno više od 250.

Autor: Tanjug

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.