Porodica Žila Bjankija tuži Formulu 1

Izvor: Radio 021, 26.Maj.2016, 13:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Porodica Žila Bjankija tuži Formulu 1

Porodica preminulog vozača Formule jedan Žila Bjankija pokrenuće pravni postupak zbog njegove smrti.

Bjanki (25) pretrpeo je smrtonosne povrede glave, kada je njegov automobil udario u dizalicu u trci za Veliku nagradu Japana u oktobru 2014. godine.

Advokati porodice Bjanki će tužiti vladajuće telo Formule jedan, tim Marusiju za koji je vozio, kao i grupu kompanija koje kontrolišu medijska prava F1.

Porodica veruje da su pojedine akcije tuženih doprinele >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << nesreći. Kako se navodi u saopštenju, greške su napravljene u "planiranju, vremenu, organizaciji i sprovođenju" trke, koja je, kako tvrde, održana u opasnim uslovima tokom sezone tajfuna u Japanu.

Žil Bjanki je preminuo 17. jula prošle godine, devet meseci posle sudara u Suzuki. On je bio prvi vozač Formule jedan koji je umro od povreda zadobijenih u trci posle više od dve decenije.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.