Pajtić: Pokrajina odavno štedi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Apr.2009, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pajtić: Pokrajina odavno štedi

NOVI SAD - Predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić izjavio danas da je pokrajinska administracija odavno počela s merama štednje, čak i pre privredne krize koja je zahvatila čitav svet, a da će dalja racionalizacija zavisiti od nadležnosti koje budu prenete s republičkog nivoa.

Pajtić je rekao da ima prostora da se do kraja ove godine smanji broj zaposlenih u Izvršnom veću i pratećim službama, ali da bi trebalo najpre sačekati donošenje Zakona o nadležnostima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Vojvodine.

"Očekujem da će se taj zakon uskoro doneti, pa ne bi bilo celishodno da odmah priđemo racionalizaciji radnih mesta. S novim nadležnostima ćemo, naime, morati da preuzmemo i ljude koji će to obavljati", naglasio je Pajtić u pauzi vojvođansko-mađarskog privrednog foruma, održanog u Skupštini Vojvodine.

Prema njegovim rečima, plate, administrativni i režijski troškovi iznose samo 6,5 odsto pokrajinskog budžeta, "što je rekord u čitavom regionu", a još ranije smanjeni su lični dohoci direktora javnih preduzeća, dok plaćena mesta u upravnim odborima iznose najviše 15.000 dinara.

On je izjavio da nije sporno da će i pokrajinski budžet morati da bude revidiran naniže.

"Po Ustavu, pokrajinski budžet iznosi najmanje sedam odsto republičkog, pa ukoliko se realizuju uštede u centralnoj kasi od 100 milijardi dinara, to mora da se odrazi i na sredstva preneta Vojvodini", rekao je Pajtić.

Predsednik Izvršnog veća Vojvodine očekuje i manji priliv od poreza na dobit preduzeća, pošto su čak i neka velika sa sedištem u pokrajini, poput "Srbijagasa", ostvarili znatno manji profit od očekivanog.

"Uprkos svemu biće dovoljno novca za one glavne prioritete, a to su otvaranje novih radnih mesta i završetak velikih projekata započetih sredstvima Fonda za kapitalna ulaganja", naglasio je Pajtić.

Odgovarajući na jedno novinarsko pitanje, on je priznao da tačno ne zna kolika je sada plata direktorke JP "Vojvodinašume", ali da je ona znatno manja nego ranije.

Pored "Vojvodinašuma", pokrajina je osnivač još dva javna preduzeća, "Voda Vojvodine" i Zavoda za urbanizam Vojvodine, kao i 20 ustanova.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.