Ove godine tri komemoracije u Jasenovcu

Izvor: Radio 021, 12.Apr.2016, 10:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ove godine tri komemoracije u Jasenovcu

Sada je već izvesno da će ove godine u Jasenovcu biti održane tri komemoracije, pošto je predsednik Saveza antifašističkih boraca Hrvatske SABH Franjo Habulin potvrdio da će taj savez komemoraciju održati 24. aprila.

Habulin je istakao da SABH neće prisustvovati zvaničnoj komemoraciji u Jasenovcu, već će komemoraciju održati 24. aprila.

"Nama će se pridružiti, kako sada stvari stoje, Srpsko narodno veće i mnoga udruženja i organizacije civilnog društva, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << kao i stranke koje neguju antifašističko opredeljenje. Bićemo zajedno 24. aprila u 10 sati u Jasenovcu. Odaćemo počast žrtvama logora i položićemo cveće kod kamenog cveta, simbola stradanja civilnih žrtava u Drugom svetskom ratu i svih logora na području Republike Hrvatske", naveo je Habulin.

Predstavnici jevrejskih opština u Jasenovac idu 15. aprila, a hrvatska vlada 22. aprila.

Autor: N1

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.