Oprez: Posuta so na putevima nema pravi efekat

Izvor: Radio 021, 08.Jan.2017, 09:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oprez: Posuta so na putevima nema pravi efekat

Snežne padavine su prestale, vetar je u slabljenju, ali se i dalje nastavlja period vrlo hladnog vremena, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije, koji upozorava vozače da bačena so pri ovako niskim temperaturama nema pravi i puni efekat.

Zbog toga je na putevima, posebno onima koji vode u planinske predele, moguće formiranje leda, što predstavlja veliku opasnost u vožnji.

Drugi dan Božića, pored jakog mraza i pravih zimskih uslova vožnje, doneće i pojačan >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << saobraćaj na svim putevima, posebno onim koji vode ka većim gradovima iz pravca svih turističkih mesta i sa skijališta u Srbiji - Zlatibora, Tare, Kopaonika, Goča, Divčibara i Stare Planine.

Osetno pojačan saobraćaj očekuje se i na autoputevima ka Mađarskoj i Hrvatskoj, zbog čega na pojedinim naplatnim rampama može doći do formiranja manjih kolona i kraćih zadržavanja, posebno u popodnevnim i prvim večernjim satima, zbog čega vozači treba da pripreme tačan iznos za naplatu putarine kako bi se ubrzo prolaz kroz naplatne stanice.

Na jugu i jugoistoku Srbije, kao i na području Tutina, Sjenice, Ivanjice i Novog Pazara gde je palo najviše snega i gde je najhladnije, vozačima se savetuje da koriste isključivo glavne putne pravce, bez obzira na to što su oni možda duži, jer je na njima vožnja sigurnija i bezbednija.

U planiskim predelima ovih područja, saobraćaj je otežan i odvija se isključivo uz obaveznu upotrebu lanaca, na pojedinim deonicama put je sužen zbog vetra koji i dalje stvara snežne naose, pa se bez preke potrebe ne savetuje korišćenje ovih puteva, jer su pojedini lokalni i manje frekventnih putevi neprohodan i zavejani.

Prema poslednjim informacijama Uprave granične policije, na našim putničkim terminalima povećan je broj vozila, ali zadržavanja nisu duža od 30 minuta, osim na prelazu Batrovci sa Hrvatskom, gde se na izlazu iz zemlje odnosno na ulazu u Hrvatsku čeka oko tri sata, i prelazu Horgoš gde se na izlazu i Srbije odnosno na ulazu Mađarsku čeka od dva do tri sata.

Vozačima se savetuje korišćenje manjih, alternativnih graničnih prelaza. Radno vreme graničnih prelaza sa Mađarskom, kao što su Bački Vinogradi, Đala, Bajmok i Horgoš II, je od 7 do 19 h., dok su Horgoš, Bački Breg i Kelebija otvoreni 24 sata.

U danima intezivnog saobraćaja kada mogu biti duga zadržavanja na graničnim prelazima sa Hrvatskom, Batrovci i Šid, vozačima se savetuje korišćenje alternativnih graničnih prelaza poput Bačke Palanke, Sota, Ljube, Neština ili Bogojeva.

Tokom dana se očekuje pojačan saobraćaj i na graničnim prelazima sa Bosnom i Hercegovinom, Bugarskom, Rumunijom i Makedonijom na kojima prema poslednjim informacijama Uprave granične policije, nisu duža od 30 minuta.

Autor: Tanjug

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.