Izvor: Radio 021, 22.Mar.2018, 21:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odbačena prijava za pretnje glavnom uredniku agencije Beta
NUNS i NDNV su šokirani činjenicom da je Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu odbacilo krivičnu prijavu protiv NN lica, koju je, zbog ugrožavanja sigurnosti, u ime glavnog urednika agencije Beta Dragana Janjića, podneo NUNS.
U zajedničkom saopštenju navodi se da je bezbednost Dragana Janjića bila direktno ugrožena sponzorisanim objavama na pojedinim fejsbuk stranicama gde su nuđeni podaci o njegovoj adresi stanovanja i gde su mu upućivane otvorene pretnje.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />Ugrožavanje njegove bezbednosti usledilo je nakon što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, na konferenciji za medije povodom ubistva Olivera Ivanovića, prozvao, između ostalih, i Janjića. Direktan povod za pretnje potpredsedniku NUNS-a bila je njegova ocena da je ubistvo Olivera Ivanovića politički motivisano.
Janjiću su danima na fejsbuk stranici "Srbija NAŠA zemlja" upućivane pretnje kao što su: "Na Kalemegdan i metak u čelo".
"Tužilaštvo je utvrdilo da 'nema pretnji napadom na život ili telo oštećenog ili život ili telo njemu bliskih lica, da sadržaj istog ne sadrži neposrednu, jasnu i ozbiljnu pretnju, tj. nema subjektivnih i objektivnih obeležja krivičnog dela ugrožavanja sigurnosti', te da 'ne postoje osnovi sumnji da je učinjeno krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti'", piše u saopštenju. Janjić je upućen na podnošenje privatne krivične tužbe.
NUNS i NDNV su naveli da je takva odluka Tužilaštva postala već uobičajena praksa i da predstavlja konačan dokaz da pravosudni sistem u Srbiji ne radi u skladu sa pravom i pravdom.
Autor: Beta



















