
Izvor: Novine novosadske, 25.Feb.2013, 13:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Od petka znatno manje taksija u Novom Sadu
Na novosadskim ulicama od sledećeg petka neće biti više od 1.300 taksija jer će taksi vozila morati da imaju TX tablice.
“Novosađani će tako po tablicama moći da budu sigurni da li ih vozi taksista koji je regularan i ovo će dovesti >> Pročitaj celu vest na sajtu Novine novosadske << do smanjenja divljih prevoznika. Ovo smo čekali jer će policija i inspekcija morati da reaguju na svakog neregularnog taksistu, pri čemu od 1. marta stupa na snagu odredba koja propisuje da vozila moraju da imaju euro tri motor”, kaže predstavnik udruženja SITANS Milan Paunović.
Pedstavnici taksista procenjuju da će u gradu verovatno ubrzo biti i više od 1.300 vozila sa ovim tablicama, jer mnogi čekaju vreme registracije da preuzmu nove tablice.
Podaci iz 2012: od oko 1.700 taksista u Novom Sadu, svega oko 500 poseduje potrebne dokumente za rad.
Izvor: 021
Nastavak na Novine novosadske...
Od petka u Novom Sadu znatno manje taksija
Izvor: Kurir, 25.Feb.2013
Na novosadskim ulicama neće biti više od 1.300 taksija jer će taksi vozila morati da imaju TX tablice