Kajl Skat novi ambasador SAD u Srbiji

Izvor: Radio 021, 05.Feb.2016, 23:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kajl Skat novi ambasador SAD u Srbiji

Novi ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu Kajl Rendolf Skat je predao danas akreditivna pisma predsedniku Srbije Tomislavu Nikoliću.

Skat je najavio da će kao ambasador SAD podržati napore Srbije u napredovanju ka članstvu u EU, poboljšanju regionalnih odnosa i razvijanju pomirenja i integracija.

"Mi zajedno možemo da unapredimo američko-srpske ekonomske odnose, kako bismo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << stvorili radna mesta i dali priliku mladim ljudima u Srbiji i Americi", rekao je američki ambasador.

Kako se navodi na sajtu američke ambasade, Skat je karijerni diplomata u klasi ministra savetnika, koji je od 2014. godine obavljao funkciju višeg istraživača u nemačkom Maršalovom fondu u Vašingtonu. Prethodno je bio generalni konzul u Generalnom konzulatu SAD u Milanu (2011-2014) i direktor Kancelarije za Rusiju u Birou za evropske i evroazijske poslove Stejt departmenta (2009-2011).

Takođe, bio je zamenik šefa misije SAD pri OEBS-u (2005-2009), ministar savetnik za politička pitanja pri misiji SAD u Evropskoj uniji u Briselu (2003-2005), politički savetnik u Ambasadi SAD u Budimpešti (1999-2003) i službenik u političkom odeljenju Ambasade SAD u Moskvi (1996-1998). Ambasador Skat je bio istraživač-saradnik za nacionalnu bezbednost na Huver Institutu pri Univerzitetu Stenford u Kaliforniji (1994-1995), a služio je i u političkom odeljenju Ambasade SAD u Tel Avivu (1991-1994), zatim kao ekonomski savetnik u Misiji SAD u Ujedinjenim nacijama u Ženevi (1987-1990) i kao politički i ekonomski savetnik pri Misiji SAD u Ujedinjenim nacijama u Njujorku (1984-1987).

Novi američki ambsador je diplomirao na Državnom univerzitetu Arizone 1979. godine. Govori srpski, hrvatski, ruski, italijanski, mađarski, hebrejski, nemački i francuski jezik. Ambasada SAD je objavila na svom Fejsbuk nalogu da je Skat pre 30 godina započeo svoju diplomatsku karijeru u regionu, kao konzularni službenik u Zagrebu, kao i to da "jedva čeka da istraži Srbiju i njeno svetski poznato gostoprimstvo".

Autor: agencije

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.