Izvor: Radio 021, 17.Jun.2019, 12:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Indija: Mađioničar nestao u reci nakon neuspelog trika

Čančal Lahiri spušten je u reku sa vezanim rukama i nogama.

Ei SamayČančal Lahiri je nastupao pod umetničkim imenom Mandrejk

Mađioničar koji je pokušao da izvede čuveni Hudinijev trik i skoči u vodu vezanih ruku i nogu, nestao je u reci Hugli u Indiji.

Mnogi strahuju da mađioničar Čančal Lahiri - Mandrejk nije uspeo da se odveže i da se udavio.

Pet stvari koje šimpanze mogu da nas nauče u politici Čovek koja igra holivudska čudovišta
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Gledaoci koji su se okupili kako bi ga bodrili, odmah su obavestili policiju i započeta je potraga.

Mandrejk je bio obmotan lancem koji je bio zaključan sa šest katanaca. Tako vezan - spušten je s broda u reku.

Pošto nije uspeo da izroni, policija i tim ronilaca pretražili su deo reke, ali nisu pronašli mađioničara.

Iz policije kažu da ne mogu da ga proglase mrtvim dok ne pronađu telo.

Džajant Šou koji radi kao fotograf u lokalnim novinama, gledao je kako Mandrejk pokušava da izvede trik. On je u izjavi za BBC rekao da je razgovarao sa mađioničarem pre predstave.

„Pitao sam ga zašto rizikuje život zbog magije, a on mi se samo nasmešio i rekao da ako uradi sve kako treba, onda je za to zaslužna magija, a da ako napravi grešku - to će biti tragedija", kaže Šou.

Mađioničar mu je rekao da želi da uradi ovaj trik kako bi zainteresovao ljude za magiju.

Ovo nije prvi put da je Mandrejk pokušao da izvede trik pod vodom.

Prvi put se vezan spustio u reku u staklenoj kutiji pre 20 godina. Tada je trik izveo uspešno.

Šou kaže da je i tada gledao Mandrejka i da je i ovog puta mislio da će uspeti.

„Nisam ni mislio da ovaj put neće izaći iz vode", rekao je on.

Autor: BBC News na srpskom

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.