Izvor: Radio 021, 10.Sep.2017, 11:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Holivudu je Rotten Tomatoes kriv za neuspeh filmova
Kada je reč o holivudskim filmovima, ovogodišnja letnja sezona pokazala se kao totalni promašaj.
Holivud, međutim, za to ne krivi Netfliks, Amazon ili sopstvena ostvarenja, već popularan sajt za recenziju filmova Rotten Tomatoes, piše B92.
Ovogodišnja zarada od 3.8 milijardi dolara u letnjem periodu za 15 odsto je niža u odnosu na isti peirod pethodne godine, a statistički podaci pokazali su da je reč o najgoroj sezoni u poslednjih 20 godina, prenosi Njuzer.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Ipak, pojedini izvršni direktori upiru prstom u sajt Rotten Tomatoes, tvrdeći da loš rezultat na "skali svežine" sajta odvraća publiku od gledanja filmova.
"Uništavaju nam biznis", kaže režiser Herkulesa Bret Ratner.
Broj jedinstvenih posetilaca sajta u poslednjih godinu dana porastao je za 32 odsto, a holivudski studiji pokušavaju da pronađu način da se izbore sa ovim fenomenom.
Nedavno istraživanje pokazalo je da bi se sedam od 10 ljudi premišljalo u vezi sa time da li će pogledati film ukoliko je na sajtu ostvario manji rezultat od 25 odsto.
Ipak, jedan studio možda ima rešenje. July Sony zabranio je kritičarima da objavljuju recenzije u vezi "Emoji Movie" pre premijere ovo animiranog filma.
Film je tako u prvoj nedelji prikazivanja zaradio 24.5 miliona, uprkos negativnim kritikama u medijima i oceni od samo osam odsto na skali svežine na sajtu Rotten Tomatoes.
Autor: B92
Holivud za propalu filmsku sezonu krivi "Rotten Tomatoes"
Izvor: Nezavisne Novine, 10.Sep.2017
Kada je riječ o holivudskim filmovima, ovogodišnja ljetnja sezona pokazala se kao totalni promašaj. Holivud, međutim, za to ne krivi Netfliks, Amazon ili sopstvena ostvarenja, već popularan sajt za recenziju filmova Rotten Tomatoes...Ovogodišnja zarada od 3.8 milijardi dolara u ljetnjem periodu...













