Grom udario galeriju Ufici u Firenci

Izvor: Radio 021, 30.Nov.2017, 23:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grom udario galeriju Ufici u Firenci

Čuvena firentinska galerija Ufici saopštila je da je jutros grom udario u zgradu, ali da umetnička dela nisu oštećena.

Udar groma je aktivirao alarme, te su stigli vatrogasci i antiteroristička jedinica policije. Direktor galerije Ajke Šmit rekao je da su hitne službe stigle za manje od pet minuta od oglašavanja alarma.

Aktiviran je uredjaj za gašenje požara prahom u skladištu dela galerije, ali ništa nije oštećeno.

Otvaranje galerije je jutros >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << kasnilo sat i po, a Šmit je rekao da će deo skladišta sa štampom i crtežima ostati zatvoren do ponedeljka.

Nije saopšteno da li ima štete na zgradi, iako se pretpostavlja da nema većih problema.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.