Izvor: Radio 021, 20.Apr.2018, 14:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Evro i dolar se drže, franak značajno posustao
Evro je na kratko "koketirao" na nivou od 1,24 dolara, ali je rast prinosa na dugoročne američke obveznice pružio podršku dolaru.
Time je potisnuo jedinstvenu valutu nazad na prethodni cenovni raspon trgovanja.
Imajući u vidu visinu rasta prinosa na 10-godišnje američke državne hartije od preko pet bazičnih poena preko noći, što je najveći jednodnevni rast od 2. marta, jačanje dolara je bilo limitirano.
Evro je oslabio za 0,1 procenat na 1,2365 >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << dolara, nakon što je prethodno zabeležio rast na nivo od 1,24 dolara.
Dolarski indeks, koji prati kretanje dolara u odnosu na korpu valuta, trgovao se na stabilnom nivou od 89,644 poena.
Švajcarski franak je pao na nivo ispod 1,2 franaka za evro, koji je poslednji put zabeležen u januaru 2015. godine, pre odluke Centralne banke Švajcarske da ukine ograničenje kursa na valutnom paru EUR/CHF.
Autor: Tanjug


















