Epidemija gojaznosti je neuništiva

Izvor: Radio 021, 12.Jun.2016, 12:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Epidemija gojaznosti je neuništiva

Najnovija studija je pokazala kako se broj gojaznih Amerikanaca povećava, a posebno među ženama.

Atudija je objavljena u žurnalu Jama, a otkriva kako je u periodu od 2013. do 2014. godine prevalenca gojaznosti za muškarce bila 35 odsto, a za žene 40 odsto. U periodu od 2005. do 2014. zabeležen je stalni porast u broju gojaznih Amerikanaca.

Pored toga, u poslednjih 25 godina, primećen je porast gojaznosti među mlađim ljudima uzrasta od 12 do 19 godina. "Epidemija >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << gojaznosti u Americi sad je već stara 30 godina, napravljena su brojna istraživanja i sprovedeni različiti programi kako bismo je sprečili. Ipak, noviji podaci pokazuju kako je neuništiva", kažu dr Džodi Zilke i dr Hauard Bauhner koji su vodili istraživanje.

Oni smatraju kako je progres i rad na suzbijanju epidemije gojaznosti u Americi u poslednjih 30 godina bio jako spor, te kako se moraju usvojiti nove metode. "Možda je vreme za jedan potpuno drugačiji pristup koji se zasniva na saradnji i dogovoru sa restoranima i prehrambenom industrijom koja je odgovorna za to šta ljudi jedu", napisali su ovi lekari.

Autor: 021

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.