Đoković prijavljen za Otvoreno prvenstvo SAD

Izvor: Radio 021, 20.Jul.2017, 11:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković prijavljen za Otvoreno prvenstvo SAD

Novak Đoković nalazi se među prijavljenim igračima za ovogodišnje Otvoreno prvenstvo SAD, objavili su organizatori poslednjeg grend slem turnira u sezoni.

Đoković je zbog povrede bio primoran da preda četvrtfinale Vimbldona Tomašu Berdihu i nakon tog meča najavio je dužu pauzu, ali njegovo ime se nalazi na spisku učesnika koje je Ju Es Open objavio na svom sajtu.

Na spisku prijavljenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << su i prvi teniser sveta, Britanac Endi Marej, Španac Rafael Nadal i šampion Vimbldona Rodžer Federer, kao i prošlogodišnji osvajač Ju Es opena Sten Vavrinka.

Ju Es Open navodi da će se na ovogodišnjem turniru takmičiti 99 najboljih tenisera sveta koji će predstavljati 39 zemalja. Takođe, kako se dodaje, takmičiće se sedmorica nekadašnjih šampiona Marej, Nadal, Federer, Đoković, Vavrinka, Marin Čilić i Huan Martin del Potro.

Listu prijavljenih učesnika u ženskom singlu predvodi prva teniserka sveta Karolina Pliškova, a prijavljene su i nekadašnje šampionke Ju Es opena Anđelik Kerber, Venis Vilijams, Samanta Stosur i Svetlana Kuznjecova.

Otvoreno prvenstvo SAD u tenisu počinje 28. avgusta.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.