Izvor: Radio 021, 18.Jul.2016, 12:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Divlja svinja napravila haos na plaži u Poljskoj
Običaj Poljaka da se na plaži ograde paravanima umalo nije doveo do tragedije pošto se, tražeći izlaz ka šumi na plaži u mestu Karvia na Baltičkom moru, jedna divlja svinja uspaničila, napravila haos i lakše povredila nekoliko turista.
Divlju svinju koja je očigledno zalutala na plažu iz obližnje šume, kupači su primetili tek kako izlazi iz mora, međutim lavirint paravana zbunio ju je, kao i vriska dece, žena i muškaraca koji su pokušali da je oteraju sa plaže.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Uspaničena divlja svinja je oborila nekoliko ljudi, lakše ih povredila, međutim na kraju je našla izlaz i nestala u šumi.
"Kada smo stigli divlje svinje više nije bilo. Ne znamo odakle se pojavila jer je sa te strane teren ograđen. Ovo je prvi put da se tako nešto desilo", kazao je portparol gradskih vlasti Gžegož Žaček.
Divlje svinje nisu neuobičajena pojava na plažama Baltičkog mora ni po parkovima u gradovima širom Poljske, ali obično ti susreti prolaze miroljubivo jer su svinje već navikle na ljude.
Autor: Beta












