Izvor: Novine novosadske, 31.Avg.2012, 10:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dejanović: Betanija pred lice pravde
Ministarka zdravlja Slavica Đukić-Dejanović izjavila je da su u Novosadskom porodilištu preduzete sve mere i da je naloženo sprovođenje spoljnog nadzora, kako bi se utvrdila odgovornost za smrt nekoliko nerođenih beba i da se rezultati tog nadzora očekuju u narednih nekoliko dana.
Ona je, odgovarajući na pitanja novinara kako će se utvrditi šta se zaista desilo u Betaniji, navela i da “ustanova najpre nalaže unutrašnji stručni nadzor i da ubuduće neće biti ni jedne, pa ni >> Pročitaj celu vest na sajtu Novine novosadske << stručne greške koja se neće analizirati”. – Sve mora biti procesuirano i izvedeno pred lice pravde, ali sačekaćemo da institucije najpre obave svoj posao – dodala je Đukić-Dejanović.
Ona je kazala da se poverenje građana u zdravstvo mora negovati kroz afirmaciju svega što je u zdravstvu postignuto. Podsetimo, u Novosadskom porodilištu je od prošle zime do danas prijavljeno već pet slučajeva preminulih novorođenčadi.
RTV
Nastavak na Novine novosadske...












