
Izvor: Radio 021, 09.Dec.2019, 13:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dani izraelskog filma ponovo u Novom Sadu
Manifestacija "Dani izraelskog filma", u saradnji sa Ambasadom Izraela u Beogradu, održaće se 11. i 12. decembra u Areni Cineplex.
Iako su Dani izraelskog filma u Beogradu praksa već godinama, novosadska publika do prošle godine nije imala priliku da vidi najbolja ostvarenja ove novije, ali vrlo plodne kinematografije.
Ovu manifestaciju u Novi Sad dovodi udruženje "OFF Novi Sad". Tokom dva dana, prikazaće se dva uspešna ostvarenja izraelske kinematografije. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 <<
Prvog dana će biti prikazan najgledaniji izraelski film u protekle tri decenije, komedija "Bilo im je suđeno", debitantsko ostvarenje Odeda Raza o dvojici kriminalaca koji preživljavaju teroristički napad u Jerusalimu i rešavaju da iz korena promene svoje živote.
U četvrtak, 12. decembra biće prikazan film "Neka druga priča" iz 2018. godine koji je istinita priča o dvema ženama koje su rastrzane između života u konzervativnim okvirima ortodoksne zajednice i slobodnijeg života. Na putu ka promenama i ispunjenju, nailaze na otpor svojih porodica koje ih ne podržavaju.
Ulaznice za filmove koštaće 300 dinara i biće u prodaji na blagajni bioskopa Arena Cineplex. Obe projekcije počinju u 18 časova.
Autor: 021.rs
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.